1_DSC6829 4_DSC8040 _DSC3339 _DSC3442 _Z1M1269 _Z1M5244 _Z1M5355

Resultat Lund 2017

Foton Dan GW Hansson

BIS 1
BIS 1. NORD UCH Stravi Ripple Ägare: Astrid Arkel

BIS 2
2. NORD V-15 SE JV-12 SE Necesse’s Ars Amandi Ägare: Pia Erasmie

BIS 3
3. SE UCH Amiyat Dantooine Ägare: Karin Juto Hedberg

BIS 4
4. Japejukan Az’ Amourrivale Ägare: Arja Kettunen

BIS 1 Valp 4 6 mån
Baby 1. Zadonas Deluca Ägare: Anette Nihlén

BIS 2 Valp 4 6 mån
2. Archimedes Majove Bohemia Ägare: Mette Lindblad

BIS 3 Valp 4 6 mån
3. Golden Whip Silence Pink Puma Ägare: Camilla Persson

BIS 4 Valp 4 6 mån
4. Leejoy’s Hilarious Delight Ägare: Leena Pettersson

BIS 1 Valp 6 9 mån
Valp 1. Amiyat Essowyn Ägare: Eva Hagforsen och Eva Andersson

BIS 2 Valp 6 9 mån
2. Pitlochry’s Kalipso Ägare: Helén Wieslander

BIS 3 Valp 6 9 mån
3. Ghostrider’s Nice N’Pretty Ägare: Caroline Ericson och Thomas Ericson

BIS 4 Valp 6 9 mån
4. Gelert’s Florence-Nightingale Ägare: Åsa Martinsson och Olle Olsson

BIS Junior 1
Junior 1. Knallåsen’s Viking Ägare: Mats Robertsson

BIS Junior 2
2. Mandana Min El Akbar Ägare: Mona Krantz

BIS Junior 3
3. Askhults Evanna Mckenty Ägare: Susanne Svensson och Lars-Gunnar Svensson

BIS Junior 4
4. Japejukan Az’ Amourrivale Ägare: Arja Kettunen

BIS Unghund 1
Unghund 1. Necesse’s Cassiopeia Conatus Ägare: Pia Erasmie

BIS Unghund 2
2. Gelert’s Duran-Duran Ägare: Åsa Martinsson

BIS Unghund 3
3. Papatazin Bonnie Blue Butler Ägare: Anne Lylymäki

BIS Unghund 4
4. Scheztaya Manhattan Skyline Ägare: Helena Månsson-Håkansson

BIS Bruks 1
Bruks 1. FI LCCH SE LCCH Yashars Esteban Ägare: Agnes Malmström

BIS Bruks 2
2. DK LCCH DK UCH DK V-12 NO UCH SE LCCH SE UCH Fritzens Alabama Ägare: Helén Heidenberg

BIS Bruks 3
3. RLD N Swaara Karen Laughing Ägare: Helena Hallman

BIS Bruks 4
4. Zakeya’s For Ever Love Princess Ägare: Tina Davidsson

BIS Veteran 1
Veteran 1. C.I.B. & NORD UCH CSSP CH JWW-09 NORD JV-09 SE V-10-11 Faouziah’s Faramir Ägare: Jenny Hall

BIS Veteran 2
2. C.I.B. DK UCH FI UCH NORD LCCH SE UCH Mandinah Irresistible Whisper Ägare: Christina Gustafsson

BIS Veteran 3
3. C.I.B. DK UCH FI UCH NO UCH SE UCH Epic Incredible Ägare: Anna Lena Almgren och Johan Rosengren

BIS Veteran 4
4. C.I.B. DE CH DK UCH NO UCH SE UCH VDH CH Velikij Nicolaij Ägare: Lilian Nilsson

BIM In Show 1
BIM 1. C.I.B. DK UCH DK V-16 NO UCH SE UCH Scintillas Europa Ägare: Lars-Gunnar Svensson och Susanne Svenssn

BIM In Show 2
2. Adagio Prairie Smoke Ägare: Emilia Åhman

BIM In Show 3
3. SE UCH Dabka’s Rocky Ägare: Liz-Mari Seiholm Persson

BIM In Show 4
4. SEUCH Sahejeev’s Concerto Ägare: Eva Håkansson

Bästa par 1
Par 1. NORD UCH Kin-Chin Red My Beautiful Reward + DK UCH SE UCH Kin-Chin Red She’s The One Ägare: Gunilla Kock Hansson

Bästa par 2
2. Müslis Fancy + Müslis Fay Ägare: Annica Hellman

Bästa par 3
3. Grybydals Victoria Ägare: Sofia Bruce Harkell + Sunwhipps Written In The Stars Ägare: Erika Götharsson

BIS Uppfödargrupp 1
Uppfödargrupp 1. Kennel Dabka’s, Liz-Mari Seiholm Persson och Anders Persson

BIS Uppfödargrupp 2
2. Kennel Knallåsen’s, Helén Wieslander

BIS Uppfödargrupp 3
3. Kennel Mandinah, Christina Gustafsson